Raspberry Pi Zero Cluster geliyor !
ad area

Henüz ülkemizde önsipariş sonrasında, ilk satışa sunulan Raspberry Pi Zero geçen hafta sahiplerine ulaştırılmaya başlanmış iken, Twitter'da Raspberry Pi Zero için Cluster üretildiği haberini öğrendik.

Edindiğimiz bilgilere göre, Japonya'da faaliyet gösteren Idein Inc adlı firma, PiZero Cluster Board için, 6 Ocak 2016'da attığı tweet ile ellerine ulaştıklarını açıklamış, Cluster Board için Dizgi işlemine başlamışlar.

15 adet giriş Slotu bulunan PiZero Cluster için, firma kurucusu Koichi Nakamura hediye olarak aldığı Raspberry Pi Zero kartları için yine twitter üzerinde teşekkürlerini dile getirmiş.

Nakamura, aldığı hediyeler için kişisel olarak paylaşma ihtiyacı duymuş olsa gerek, gelen mesajlar üzerine firma tarafından tanıtımın yapılmış olmadığını ve resmi bir paylaşım olmadığını belirterek, sadece kendisinin yaptığı bir paylaşım olduğunu ve çok fazla bilgi veremeyeceğini açıklamış.

Cluster Board üzerinde;

  • Pi Zero'ları Board'a takabilmek için MicroUSB girişleri
  • USB girişleri
  • ve Ethernet girişleri bulunuyor

Board, bir akıllı telefon boyutundan çok da büyük olmadığı da gözüküyor.

Board'ın en güzel yanlarından biri ise, Tek bir adet adaptör ile çalışabiliyor olması.

Koichi Nakamura aynı zamanda Raspberry Pi Zero'nun ilk sahiplerinden ve kişisel olarak ilk çalışmalara başlayanlardan.

Bu makaleyi paylaşın:
İstanbul'da yaşıyorum.Web üzerinde Frontend/Backend Geliştirmenin yanı sıra, Android Geliştirme, PHP/ASP.NET, C# Yazılım Uzmanlığı ve Java konuları işliyorum. Kod Şiirdir, onları seviyorum.

Bir yorum bırakın