2015 yılının en iyi 5 Material Design Frameworkleri

2015 yılının en iyi 5 Material Design Frameworkleri

2015 yılının en iyi 5 Material Design Frameworkleri

2015 yılına damgasını vuran, En iyi 5 Material Design CSS Framework projeleri

2015 yılının en iyi 5 Material Design Frameworkleri

Google Material Design

Google'ın Material Design olarak UI ile başlattığı yeniliğe hız kesmeden yenileri eklenmeye devam ediliyor. Mobil Cihazlarda Material Design kullanımının başlaması ile birlikte, Web tabanlı arayüz geliştiricileri için de Mobil ile aynı estetik üzerinde duruldu. Google'ın Inbox uygulaması en iyi örneklerden birisidir.

Google Material Design

Google Design ile birlikte Modern UI Design konusunda Google bu konuda öncüdür, Google Web Design da aynı proje dahilinde hareket etmekte olduğu uygulama ile hazırlanan web sitelerinin çıktılarından da anlaşılmaktadır.

Google Web Designer

Materialize CSS Framework

Materialize CSS Framework

Materialize isimli bu başarılı çalışma, Carnegie Mellon University de okuyan, Alvin Wang, Alan Chang, Alex Mark ve Kevin Louie isimli dört arkadaşın başarılı projesi. Proje web sitesinde ilgili örnek demoların yanı sıra, geliştirme için detaylı dökümanlara erişmek de mümkün.

Argular Material

En bilinen ve başarılı isimlerinden birisi de Argular Material. Geniş kaynaklı örnek çalışma ve kodlarının yanı sıra, istediğiniz her modül tasarımı bulmanız mümkün.

Argular Material

Material UI

Gayet mütevazi bir tasarıma sahip olan ve oldukça güzel arayüzler hazırlayabilmenize vesile olabilecek bir proje olan Material UI, github üzerinden de ilgilenenlerin beğenisi ve geliştirmesine açık durumda.

Material UI

Polymer Project

Yine bir Google destekli proje olan Polymer de, Arayüz geliştiricilerine hitap ediyor.

Polymer project material design

Kısa bir not:

Google, Web arayüzleri analiz ve performans incelemeleri, SEO konularında Bootstrap, Material Design gibi Web Frameworklerine güven duymakta olduğunu da sizlerle paylaşmak isterim.

Konu ile ilgili olarak;

Materialdesignblog.com , Materialdesignthemes.com , Google Design Forms ve materialup.com adresilerini de takip edebilirsiniz.


İlgili kelimeler;
google material design css framework
İlgili kategori;
HTML5 - CSS3
Makaleyi paylaşın; Google+FacebookTwitterTumblrPinterestLinkedIn

Benzer makaleler mi eklemeliyim ? Bana LinkedIn ve Github adreslerimden üzerinden ulaşabilirsiniz.