Siteniz için yeni bir gelir kaynağı - Google Contributor

Siteniz için yeni bir gelir kaynağı - Google Contributor

Siteniz için yeni bir gelir kaynağı - Google Contributor

Googledan Adsense ve Admob harici yeni bir gelir kaynağı: Contributor

Siteniz için yeni bir gelir kaynağı - Google Contributor

Merhabalar, sizlere bu makalemde Google'dan web siteleri için yeni bir gelir kaynağı olan Google Contributor'dan bahsediyor olacağım. Yararlı olması dileğiyle.

Google, ilk kurulduğu zamandan bu güne kadar gelir kaynağı olan Google AdWords ile ilişkili şekilde reklamverenlerin Google üzerinde reklamlarının yayınlanması ve Google'ın belirli bir miktar ücreti kendi fonuna aktardıktan sonra geri kalan ücretleri ise Google AdSense ile uygulama yayıncılarının para kazandırmasını sağlamaktadır.

Google'ın Uygulama sahiplerine(Web, Mobil yada Video) para kazandırabileceği servisler;

 • Google AdSense (Web sitesi sahipleri için)
 • Google AdSense (YouTube video gelirleri)
 • Google AdMob (Mobil Uygulamalarda Reklam verme ve Mobil Uygulama Reklamlarından para kazanma servisi) -> Google AdSense ile ilişkilidir.

Bir yenisi daha eklendi;

 • Google Contributor
  • Contributor, Google AdWords (Web/Mobil yada Video Reklam yayımlama servisi) aksine, Google AdWords reklamlarının belirli bir site üzerinde artık kullanıcıları rahatsız etmemesini sağlayan, belirli bir fonlama üzerinde aylık ücretlendirme ile reklamların seyrekleşmesi yada kullanıcıya gösterilmemesini sağlayan servisdir. Açılan bu yeni servis, Google reklamlarını sıklıkla gören, bir web sitesi üzerine sıklıkla erişim sağlayan kullanıcıların sayfanın reklamlar ile kaplanmasının önüne geçiyor.
  • Gelirlerin her zamanki gibi bir kısmı Google'a ulaşıyor, bir miktarı ise Web sitesi sahibine reklamların gizlenmesi/seyrekleşmesi karşılığı yardım mantığında çalışan bir fonlama sistemi ile çalışıyor.
  • Google Contributor servisi, yüksek trafik alan web sitelerinde daha verimli çalışacağı gözüküyor. Servis henüz Türkiye'de henüz faaliyet göstermiyor.
 • Google AdSense Insider Üç Aylık Bülten - Kasım 2015'de Google Contributor'dan şöyle bahsedilmiş;
  • Contributor'la Tanışın: Siteniz için yeni bir gelir kaynağı
   • Doğrudan site ziyaretçileri tarafından fonlanan Contributor, siteniz için yeni bir gelir kaynağıdır. Contributor ile kullanıcılar aylık katkı payı (2, 5 veya 10 dolar) belirler ve bu paranın bir kısmı ile onlara reklam göstermek yerine doğrudan size ödeme yapılır. Bunun sonucunda kullanıcılar daha az reklam görür, ancak size yine de ödeme yapılır.

İlgili kelimeler;
google gelir contributor ads reklam
İlgili kategori;
İnternet
Makaleyi paylaşın; Google+FacebookTwitterTumblrPinterestLinkedIn

Benzer makaleler mi eklemeliyim ? Bana LinkedIn ve Github adreslerimden üzerinden ulaşabilirsiniz.